Web Sitenizde Bloga İhtiyacınız Var!

Ağustos 6, 2016
Web Sitenizde Bloga İhtiyacınız Var!

Marka itibar yönetim sisteminizi veya çevrim içi bir markanın kredibiletisini sağlam tutabilmek artık ne potansiyel müşterilere ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ne de müşterilerinize sayısız reklam sunarak onların kafasını doldurmakla alakalıdır.

Potansiyel müşterilerinize gerçekten ulaşabilmek için, sattığınız ürünün dışında değerli olan başka şeylerde göstermek durumundasınız.  Geleneksel satıcı ve alıcı ilişkisinin dışında müşterilerinize yardımcı olmayı istediğinizi gösterirken, markanızı koruyup yönetebileceğiniz bir strateji gereklidir.

Size Blog’u Tanıtalım!

Bir zamanlar siyaset etmenin bir yolu ya da basite alınmış bir konuş gibi gözükse de günümüzde blog oluşturmak çevrimiçi marka itibar yönetim stratejilerinin bir parçası olarak kullanılmaktadır.  İyi yazılmış veya derlenmiş bir blog, marka geliştirme projelerinde en önemli yapı taşlarından biridir. Size ve işletmenize büyük yararlar sağlayacağından bir işletme bloğuna harcadığınız zamana ve paraya kesinlikle değer.

Gelişmiş Arama Motoru Görünürlüğü

Taze, yüksek kaliteli ve devamlı güncel yazıların yayınlandığı blogları Google ve diğer arama motorları sever ve bunları endekslerken zorluk çıkarmaz. Sonuç olarak da karşımıza site trafiğinin arttığı bir grafik çıkar. Forbes yazarlarından Jayson Demers, “ Suya ne kadar çok kanca atarsanız, balık tutma şansınız o kadar artar” demiştir.  Markanızı daha fazla kişinin önüne çıkarma olanağı veren bloglar, organik olarak çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmada size altın bir elma sunar.

Gelişmiş Marka Yetkisi

Kissmetrics.com blog pazarlama yazarı Kristi Hines,” Ortaya koyduğunuz iyi içerikler, endüstriyel branşınızın takipçilerine sizin işi iyi bildiğinizi anlatır ve onlara işletme beklentilerini karşılamada ya müşteri beklentilerini karşılamada kendilerine en iyi çözüm ortağı olur”, demiştir.  Blog hazırlama yaptığınız işte ne kadar uzmanlaştığınızı, neden tercih edilmeniz gerektiğini ve güvenilir bir kaynak olduğunuzu iyi bilgi veren içeriklerle müşterilerinize ya da potansiyel ortaklarınıza güncel bilgi verme işidir.

Link Oluşturma

Yüksek kaliteli, güvenilir içerik, kısa bir süre içerisinde şirketinizin web sayfasına daha fazla bağlantı olmasına katkı sağlar. Eğer sunduğunuz bilgiler başkaları tarafından bakıldığında yetkili ve saygın görülürse, bu insanların başka sitelerde ya da bloglarda sizin web sitenizden bahsetmesi olasıdır. Gelişmiş marka yetkisi bir süre sonra web sitenizin trafiğinin artmasına sebeb olacaktır.

Artan Marka “Paylaşılabilirlik Oranı”

Sayfanıza eklediğiniz her yeni blog yazısı, markanızın çeşitli potansiyel müşterilere ulaştırılmasında mükemmel bir olanak sağlar. Hazırladığınız blog içeriklerini Twitter, Facebook, Google+ hesaplarında yayınlayarak, markanızın görünürlüğü ve farkındalığını yükselten güçlü pazarlama araçlarıyla masrafı az olan çok etkin bir reklam aracı oluşturursunuz. Sosyal medyada bloğunuzun içeriğini yayınlayarak markanız hakkında hem tartışma yaratır hem de dağıtmış olursunuz ve dolayısıyla markanızı daha fazla kişiye ulaştırmış olursunuz.

Markanızın Daha Fazla Beğeni Alması

Endüstri ile alakalı bilgiler sunarak müşterilerinize bilgi ulaştırıp onların iç görü sahibi olmayı sağladığınız da web siteniz organik bir yapıya dönüşür.  İnsanlara, kendilerine birşeyler satma amacı gütmeden yaklaşıp yardımcı olduğunuzda hedef kitleniz ve sizin aranızda bir güven bağı oluşur. “Müşterilerin klasik pazarlama tekniklerinden hoşlanmadıklarını dikkate alırsak Blog oluşturmak bir açıdan, işletmenizin kişisel yanını insanlara sunmayı sağlar, ” demiştir Openvine.com yazarı Kelly Mango.  Blog oluşturmak ve yönetmek bir markanın insani tarafını ortaya çıkarır ki bunu klasik pazarlama teknikleriyle yakalayamazsınız.

Sonuç

Tabiki bir işletmenin amacı para kazanmaktır.  Marka itibar geliştir ve yönetim stratejilerinizin içine iyi kültürlenmiş bir bloğu yerleştirirseniz,  web sitenizin trafiğinin artacağından dolayısıyla daha fazla insana ulaşabileceğinizden emin olunuz.  Ne kadar çok yetkili içerik yayınlarsanız o kadar fazla Google görünürlüğünüz artar.

Bunu bloğunuzda verdiğiniz bilgilerle güvene dayalı ilişkilere dönüştürdüğünüzde, işletmenizdeki satış oranlarının dolayısıyla cironuzun da arttığını göreceksiniz.  Daha fazla trafik demek, daha fazla potansiyel yatırımcı, satış, yüksek ciro demektir. Blog oluşturmak işletmenizin başarısını bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.

Profesyonel Marka ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi

Blog oluşturmak ve orada içerik yayınlama kısa sürede marka itibar geliştirme stratejilerinizde önemli bir araç haline gelecektir ve gelecekte yıllar boyunca gelecek yıllarda ortaya çıkacak çevrimiçi bulmacalarla uğraşırken bu stratejilerinizin integral bir parçası olacaktır. Blog oluşturmak ve güncel olarak blog içeriğini hazırlayıp yayınlamak çoğu işletme için zor veya masraflı olabilir; sonuç olarak bloğu güncel tutmak ve müşterilerinize güncel bilgi vermek durumundasınız. Bu konular sizlere karmaşık geldiyse, bugün Click Web Tasarımı arayın, size sunacağımız içerik hazırlama ve yönetim stratejileriyle bunu uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Bugün bizimle iletişime geçin, işletmenizi daha fazla kitleye ulaştıralım ve gelecek yıllarınızı daha da sağlamlaştıralım.

 

 

Bir cevap yazın