Tasarım ve İlham

Ağustos 3, 2016
Tasarım ve İlham

Bu yazın sıcağında tasarımla ilgilenenlerin çok sıkıldığını düşünerek, rahatlamanıza ve hayal kurmanıza yardımcı olacak birkaç resim ve illüstrasyon yayınlamanın iyi olacağını düşünüyoruz. Orada muhteşem tasarım tekniklerinin kullanıldığından hiç şüphe yok, ama işte keşfedebilmek gerekiyor.

Sizin için seçtiğimiz tasarımları incelerken, ilginç ve tazeleyeci renk kombinasyonlarını keşefedeceksiniz. Hepimizin bakıp öğreneceği ve bakmaktan zevk alacağı birkaç tasarım yayınlıyorum. Umarım siz de hemfikir kalırsınız. İlham verici pırıltıları görmeye hazır olun!

Hikaye Tasvir Etme Sanatı

Her pencerenin arkasından sizi hikayeler konusunda düşündürecek şekilde kitapları düz binalar gibi ilüstre etmiş çok hoş bir metaphor. “Hikaye Anlatma Sanatı” gibi bir konuya mükemmellik derecesinde yakışan bir tasarım. Muhteşem bir geometri çalışması!

the-art-of-storytelling-tasarım-dunyasi-web-tasarim
Dean Gorissen tarafından tasarlanmıştır.

Hayat-Aşk-Yuva-Zaman

İnsanın mevcudiyetinin temellendiği 4 element (Hayat,Aşk, Yuva, Zaman) hakkında tasarlanmış 4×4 renkli tipografik bir illüstrasyonu görüyorsunuz.  Burda sistemi iyi çalıştırdıklarını görüyorsunuz. Renkler ve 3D kombinasyonunu iyi ve akilane bir şekilde tasarlamışlar.

life-love-home-time-tasarim-web-tasarim-web-tema
Federico Landini tarafından tasarlanmıştır

Mataryel I-II

Matthias Heiderich, şehirde gezerken binaların üzerindeki desenlere bakıp keşfetmemi sağlıyor.  Bu yüzden yakından incelediğinizde ilginç seyler keşfediyorsunuz. Nasıl bakacağınızı bildiğinizde ilham verici biçok şeyi keşfediyorsunuz.

Material-I-II-click-web-tasarim
Matthias Heiderich tarafından tasarlanmıştır.

Büyük Kum Tepeleri Ulusal Parkı

Sanki Sahara Çölünde çekilmiş gibi duruyor ama aslında burası Colorado’daki Büyük Kum Tepeleri Milli Parkı Oluyor.  İlk kısımda kumulların gösteriliş şekline hayran kaldım fakat diğer taraftan baktığınızda mükemmel şekilde düz olduğunu da görüyorsunuz.

great-dunes-national-park-web-tasarim-kurumsal-websitesi
Daniel Burka tarafından tasarlanmıştır.

Amerikan Psikopatı

Amerikan psikopati filminin afişinin yeniden tasvir edilmesi diyebiliriz. Tomasz Majewski’nin kişisel projesidir. Bana elimin taslağını çıkardığım sanat dersindeki günlerimi hatırlatıyor.  Tüm iş gölge ve ışığı nereye yerleştirmeniz gerektiği ile alakalı.

american-psycho-tomaz-web-tasarim-web-kurulum
Tomasz Majewski tarafından tasarlanmıştır.

New York’lu Melike

The New Yorker için Malika Favre tarafından tasarlanmış bir New York illüstrasyonunu görüyorsunuz. Dişi karakterlerin muhteşem renk kombinasyonlarıyla buluşması her zaman ilham verici olmuş ve onun tarzı olarak tanınmıştır.

new-yorker-malika-click-web-tasarim
Malika Favre tarafından tasarlanmıştır. 

 

Bir cevap yazın