SEO Nedir?

Ağustos 1, 2016
SEO Nedir?

SEO?

Aslında düşündüğünüzden daha basit!

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarında web sitenizin reytingini artırmak için yapılan zorlu bir işlemdir.

Arama sonuçlarında Google uygun ve yetkili gördüğü sayfaların linklerini gösterir.  Yetki, genelde diğer web sayfalarından gelen linklerin kalitesine ve sayısına göre ölçülür.

 

Daha basit açıklamak gerekirse web sitenizin diğer web sayfalarıyla linki var ise Google’ın daha fazla reyting verme olasılığı vardır.

Web Sitenizi Google’da Görünür Yapın!

Haseo-arama-motoru-optimizasyonu-click-web-tasarimzırladığınız zengin içerikler insanları sizin sayfalarınıza bağlanma konusunda cesaretlendirir ve Google böylece sayfalarınızın ilgi çekici ve yetkili olduğunu görür. Bu arama motoru konusunda başarı demektir, çünkü Google arama sonuçlarında yetkili ve ilgi çekici içerikleri göstermek istemektedir. Bu kadar basit yani!

Aşağıda resimli görsellerle yaptığımız açıklamalara bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Sizin SEO’nu  ne olduğunu anlamanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

 

Google Sayfalara Nasıl Reyting Verir?google-ranks-google-reyting-click-web-tasarim

Google  reytinglerde yetkili bilgi sunan sayfaları yukarı çeker ve ilk sayfaya yerleştirir. Biz tasarımcılara düşen ise sayfaları ilgi çekici ve yetkili şekilde tasarlamaktır.   Bu süreç insanların işine yarayacak içerikleri hazırlamayı kapsar; çünkü insanlar ilgi çekici ve kendileri için kullanışlı olan bilgileri bloglarda ve sosyal medyada paylaşır ve zamanla google yetkili sayfa sinyalleri almaya başlar.  Bu görsel halka güçlü ve yenilenebilir bir Google reytingine sebeb olur.

 

Daha İyi Arama Sonucu Alabilmenin 3 Yolu!

  1. Ürün ve hizmetlerinizi arayacak insanların kullanması muhtemel kelimeleri içeren mükemmel içerikler hazırlayın. İçerik kraldır.
  2. İnsanların paylaşımına ve linki kullanımına açık linkler kullanın!
  3. Ve çabalarınıza devam edin!

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO sunduğunuz hizmet ve ürünlerin müşterilerinizin kullanacağı anahtar kelimerin doğru kullanımıyla bir web sitesinin arama motorlarındaki bulunabilirliğini artırmak için yapılacak basit bir işlemdir. Başka açıdan bakarsak bir web sitesinin kalite kontrolüdür.  Bilgisayar ve tasarım endüstrisinin içinde olmayanların hiç anlayamadığı bir iştir SEO.

 

 link-building-click-web-tasarim-link-oluşturma

 

Peki Linkleri Nasıl Alacaksınız?

Linkler yani Bağlantılar önemlidir fakat kaliteyi miktarla karıştırmayınız! Sizin içeriğinizle alakası olmayan linkleri
boş verin! İyi bir içeriğe sahip olmanız ilgili sayfalardan doğal yollardan link almanızı sağlamada çok önemli bir rolü vardır. Aslında size en çok bu linkler yardımcı olacaktır!

Eğer bir bağlantı atıyorsanız ya da birileri sizin içeriğinize bağlantı atacaksa içeriklerinizde işe yarayacak bir şeyler olması gerekir.  Büyük siteler içeriği zayıf olan sitelere bağlantı atmaz, niye atsınlar ki?

 

Özetle

click-web-tasarım-seo-google-reytingÖdevinizi iyi yapın ve potansiyel müşterilerinizin ne tür içerik aradığını iyi belirleyin. Mükemmel bir site oluşturun, insanların ihtiyaç duyacağı bir site oluşturun ve insanların bağlantılarınızı paylaşmasına izin verin! Bunu yaptıktan sonra web sitenizin trafiğinin hızlı bir şekilde arttığını göreceksiniz. Tabi bu işi Click Web Tasarım’ın profesyonel ellerine bırakırsanız biz size daha iyi sonuçlar sağlayabiliriz. Bugün bizimle iletişime geçin size en iyi çözümleri sunalım!

Seo

Bir cevap yazın