Mobil Optimizasyon

Ağustos 4, 2016
Mobil Optimizasyon

Akıllı telefon ve tabletlerin artmasıyla, web kullanıcılarının çoğunun masa üstü ve dizüstü bilgisayarları bırakıp akıllı telefon ve tablet gibi cihazları internete girmek için kullandıklarını Click Web Tasarım dikkate almaktadır.  Dijital tüketicilere odaklanıp bu kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm getirmeye odaklanmak lüks koltuğundan oturup dizüstü ve masa üstü bilgisayarlardan internete giren müşterilere odaklanmaktan daha karlı görünüyor ve Click Web Tasarım, bu beklentilere uyumlu olarak hazırladığı modern tasarımlarla sizin işletmenizin de bu olanaklardan yararlanmanızı sağlıyor.

Netice gösteriyor ki ilkel web sitesi sahiplerinin bu kullanıcılara ulaşabilmesi için web sitelerini optimize ettirmeleri gerekmektedir. Bir web sitesinin geleceğini belirleyecek şekilde optimize edilmesinde dikkat ettiğimiz hususlar aşağıda bildirilmiştir; optimize edilmiş bir web sitesinin önümüzdeki yıllarda çıkacak yeni teknolojilere de uyum sağlaması açısından size sunduğumuz tasarımlarda kullandığımız teknikler hayati önem taşımaktadır:

 1. Güzellik sade görünüşün altında yatmaktadır: Web sitesinize giriş yapmanın oldukça sade ve kolay olmasına dikkat ediyoruz. Ekran yarışlarına rağmen, günümüzde kullanıcıların kullandığı ekranlar dizüstü ve masaüstü ekranların kadar büyük olmadığını dikkate alıyoruz. O yüzden sizin için tasarladığımız web sitesi ne kadar sade olursa, kullanıcılarınız da onu o kadar sevecektir.
 2. Kaydırmak veya ekranı hareket ettirme kolaylığı: Click Web Tasarım’ın sizin için tasarladığı web sitesinde kullanıcıların aradığını bulabilmesi için web sitesinin aşağı kaydırma ya da bu gibi işlemleri kolayca yapabiliyor olabilmesine dikkat ediyoruz. Başlık ve diğer linklerin yerleşiminde içerik yerleşimine son derece önem veriyoruz.
 3. Görmek inanmaktır: Sizin için yaptığımız tasarımda, fazla zoom gerektirmeden uygun ölçüde içeriğin görüntülenebilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda, kullanıcı içeriğin içine iyice adapte olabilsin diye sağ sol kaydırma hareketlerini de yapmak zorunda kalmamaktadır ki böylece erişmek istediği içerik tam karşısında açık bir şekilde durmaktadır.
 4. Kullanım Kolaylığı : Click Web Tasarım’ın web sitenize koyacağı içerik imzalanmak üzere olan bir sözleşme değildir ve kullanıcıların anlayabilmesi için kısa öz ve vermek istenilen mesajı en iyi şekilde yansıtıyor olacaktır.
 5. Gereksiz Uygulamalardan Kurtuluyoruz: Flash ve benzeri tekniklerin kullanıldığı web sitelerinde mobil görüntüleme esnasında aksaklıklar yaşanmaktadır.  Sizin için hazırlayacağımız tasarım, bu tip uygulama veya yazılımlardan arı, temiz ve hiçbir aksaklık olmadan açılabilecektir.
 6. Gelişim önemlidir: Mobilden erişilen web sitesinin değişen dijital dinamiklerini takip edip değerlendirmek için oluşturduğumuz sistemle web sitenizi sizin için güncelleyebilir ve bakımını gerçekleştirebilir. Bu alan o kadar dinamik bir alandır ki kendi çalışmalarınızda kullanıyor olmanıza rağmen sadece standart analitiklere bağlı kalınamaz; Click Web Tasarım’ın profesyonel ellerinde web siteniz hep çağdaş kalacaktır.
 7. Eğlenceli Tasarımlar: Mobil bir cihazdan internete kolaylıkla girebilmek çoğunlukla eğlencelidir. Web sitenizin taslağını ayarlarken temanızı ihmal etmiyoruz ve mobil kullanıcılardan alabileceğiniz verimi size sunduğumuz kullanıcı odaklı eğlenceli tasarımlarla olumlu sonuçlar almanızı garanti ediyoruz.
 8. Pop up pençesi yoksa dert de yok!: Mobil kullanıcıları rahatsız eden konulardan biri de kendiliğinden açılır (pop up) pencerelerdir ve bu küçük ekranlı cihazlarda oldukça can sıkıcıdır.  Kullanıcı deneyimini etkilemek ve olumlu sonuçlar alabilmek için bunları size yapacağımız tasarım da oyun dışına atıyoruz.
 9. Optimize Edilmiş Tıklama Seçenekleri: Kullanıcı tarafından tıklanması beklenen link veya butonları tasarlarken oldukça dikkatli davranıyoruz.  Farklı ekran ölçülerini dikkate alarak iyi tasarımlar ortaya koyuyoruz;  beklenmedik tıklamalar kullanıcıların web sitenizden tiksinmesini önlüyoruz.
 10. Etkileyici Görseller: Click Web Tasarım, en son teknoloji ile tasarlanmış çeşitli görselleri içerikte vermek istediğiniz bilgileri aktarmada kullanmaktadır. İyi tasarlanmış bir resim kullanıcılarınızın ilgisini daha fazla çekecek ve sonuç olarak da bilgi daha rahat ve etkin bir şekilde aktarılacaktır.
 11. Dijital uyum: Konvansiyonel bir web sitesinde olduğu gibi Click Web Tasarım mobil bir web sitesini tasarlarken  etiketlerin ve resimlerin eşit derecede etkili ve birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat etmektedir. Tasarım ve uygulamaların bir bütünlük oluşturmasına önem veriyoruz.
 12. Mobil link: Web sitenizin tasarımında kullanıcıları mobil siteye yönlendirebilmek için bir bağlantı oluşturup kullanıcılarınıza kolaylık sağlıyoruz.
 13. Orijinal dokunuş: Buna rağmen eğer kullanıcı orijinal siteye geri dönmek isterse buna ilişkin de bir bağlantıyı da mobil web sitenize yerleştirip klasik kullanıcılarınızın beklentilerini karşılıyoruz.

Arama motorlarına optimize edilmiş mobil dostu bir web sitesi tasarlamak derken şaka yapmıyoruz. Eğer mobil kullanıcılara etkili bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, etkin SEO servisi verip web sitenizi buna göre tasarlayacak bir çözüm ortağına ihtiyacınız vardır. Click Web Tasarım bu manada size en iyi çözümleri sunup en yakın dostunuz olacaktır. Unutmayın, güçlü olan kazanır ve gücünüzü neden web sitenizde de sergilemeyelim!

Bir cevap yazın