Instangram-Yenilik- Stories

Ağustos 10, 2016
Instangram-Yenilik- Stories

Instagram’da yeni bir şeyler mi hissetmek istiyorsunuz?  Eğer değişik bir şeyler bekliyorsanız, aradığınız güncelleme Instagram  Hikaye uygulaması ile yapıldı.

Instagram çoğunlukla arkadaşlarınızla yaşadığınız olayları güncelleme olarak gönderi yapmanıza olanak sunan bir platformdu. Bu yeni uygulamada deneyimlerinizi slayd show uygulamasıyla daha da geliş bir halde sunabileceksiniz.

Instagram’dan yapılan açıklamaya göre bu yeni uygulama ile günlük yaşantılarınızı daha fonksiyonel bir şekilde sunabileceksiniz. Slayd show’un parçası olarak çoklu görsellerin sunulmasına imkan verilmiş oldu.

Kullanıcılar artık boyut kaygısı olmaksızın istedikleri kadar paylaşım yapabilecekler. Instagram’ın sunduğu yeni çizim ve yazı araçlarıyla, kullanıcılar istedikleri kadar yaratıcı davranıp güzel çalışmalar ortaya koyabilecekler. Sosyal medyaya aşırı yüklenmeyi engellemek için,  Instagram 24 saat sonra video ve imgeleri otomatik olarak silecek, bu yüzden de artık bu elemanlar duvarınızda ya da profil gridinizde görünmeyecek.

Kullanıcılar ayrıca , takip ettiği arkadaşarının, ailesinin ya da takip etmeye değer profillerin yayınlarını da görebilecekler. Duvarınıza, yukarıda duran çubuğa baktığınızda, yeni güncelleme yapmış olanların profil fotolarının etrafında renkli halkalar göreceksiniz. Eğer göze çarpan bir şey olduğunda kişinin profil resmine tıkladığında hemen hikayenin ne olduğunu görebileceksiniz. Bu şekilde ileri geri yaparak ya da başka profillere geçerek daha fazla hikaye de görebileceksiniz.

Yeni bir gönderiye yorum ya da beğeni yapmak için normal gönderilerde olduğu gibi kayıtlı olmanızın gerekmemesi yeni uygulamada dikkat çeken özellik olarak gözümüze çarpıyor.  Bir hikaye yorum yapabilmek için, Instagram Direct’de bizzat özelden mesaj atabiliyorsunuz.

Hikaye uygulaması kişinin gizlilik ayarlarına da uyum sağlıyor. Bunu inceleyelim…

Profiliniz eğer gizli olarak ayarlanmış ise yayınladığınız Slayd sadece sizi takip eden kişilere görünecektir. Ama kamuya açık yani herkes görebiliyorsa, tabi ki herkes görebilecektir. Fakat bu Hikaye Slaydınızın her zaman her kişiye görünebileceği manasına gelmemektedir; kişiler sizi takip ediyor olsalar bile, görmesini istemediğiniz kişileri de engelleme olanağınız bulunmaktadır.

Eğer kendi Hikayenize bakıyorsanız, yukarı aşağı kaydırarak kimin resimlerinizi ya da videolarınızı görüntülediğini de görebilirsiniz.

Gelecek haftalarda bu platform üstündeki Hikaye Slaydlarını iOS ve Android’de de rahatlıkla görebiliyor olacaksınız. Bu uygulama sayesinde, kullanıcılar artık önemli etkinliklerini, önemli olayları ve hatta haberleri paylaşıp seyredebilecekler.