Açık Kaynak Yönetimi

Açık Kaynak Yazılımı, halka açık şekilde kullanıma ve değişiklik yapılmaya açık bir kaynak kod üzerine temelli bir yazılımdır.  Açık Kaynak Yazılımı genellikle bir grup gelliştirmeci tarafından kaynak kodu geliştirmek ve bilgi paylaşımını üst seviyelerde tutmak için geliştirilir.

Açık Kaynak Konsepti, genellikle büyük şirketler tarafından geliştirilen ticari yazılımlara karşılık olarak görsel dünyada geliştirilmiştir.

Açık Kaynak ve Ticari Yazılım Arasındaki Farklar

Açık Kaynak Yazılımı, ticari yazılımların tersine, açık kaynak toplulukları tarafından kaynak kodlar herkesin indirme, denetim, değişiklik ve yeniden oluşturma yapabilmelerine olanak sağlayan bir lisansla oluşturulmuşlardır.Bu yüzden buna açık kaynak denmektedir: Yazılımda kullanılan kaynak kod veya dil kullanıcıların kolaylıkla edinebilmelerinin yanı sıra değişik yetenekleri kullanarak kodun gelişimine de olanak sağlar.  Açık kaynak lisansı ayrıca, açık kaynak geliştiriciyi kullanan herhangi bir kimseye ayrım yapmadığı gibi kullanıcılara kodu istedikleri gibi kullanma hakkını da vermektedir.

Click Web Tasarımda Açık Kaynak Kod Geliştirme

Click Web Tasarım, sizlere, açık kaynak kod geliştirme, kurulum ve uygulama gibi  birçok hizmet sunmaktadır.  Uzman kadromuz sadece web temaları üretmekle kalmayıp yama oluşturma, açık kaynak kod kurulumları geliştirme ve bunu hatasız şekilde büyük sistemlere yerleştirme konusunda oldukça deneyimlidir.

Click Web Tasarım aşağıdaki açık kaynak geliştirme servislerini siz müşterilerimize sunmaktadır.

osTicaret Geliştirme

Potansiyel müşterilerinize satmak istediğiniz ürünleriniz mi var? Endişelenmeyin! Click Web Tasarım’ın uzman ekibi sizin için sanatkarlığı konuşturarak çevrimiçi mağazanızı hızlı bir şekilde geliştirip, tasarlayıp sizin beklentilerinize göre kursun ve çevrimiçi müşterileriniz size rahatlıkla ulaşabilsinler. OsTicaret, çevrimiçi mağazınızı kolaylıkla kurabilmek için en iyi sonuçları veren bir çözümdür. Bunlar bedava çünkü, GNU lisansıyla yayınlanan Açık Kaynak Kodlu sitelerdir.

Joomla Geliştirme ve Uyarlama

Müşterilerinize ne sunduğunuzu detaylarıyla gösteren veya müşterilerinizin ürünleri nasıl kullanacağını öğreten içerikleri web sitenizde yayınlamak mı istiyorsunuz? Click Web Tasarım, Joomla geliştirme konusunda sizlere uzmanlığını sergilemektedir. Peki Joomla ne demek?

Joomla, web sitenizde içerikleri yayınlamak için, açık kaynak, bedava ve içerik yönetim sistemidir. RSS, haber flashları, blog, daha iyi performans için page caching yapma, web sitesi arama ve oy kullanma gibi bir çok opsiyon sunan bir çok özelliği bulunmaktadır.

Dotnet Nuke

Büyük ticari bir kuruluş için bir web sitesine mi ihtiyacınız var? Click Web Tasarım’a güvenin , size DotNetNuke kullanarak geniş ölçekli projeler oluştursun.  DotNetNuke, Microsoft’s ASP.NET. dili  üzerine temelli olarak çalışan açık kaynak web uygulamasıdır.

Özel Magento Uygulamaları

Magento, açık kaynak teknolojisi üzerinde geliştirilmiş bir yazılımdır.  Kişisel beklentilerinize ya da iş yerinizin beklentilerine göre özelleştirme yapmak ya da güncelleme yapmak konusunda özgürce sizlere ful kontrol veren bir sistemdir. Bunun gibi bir uygulamayı kullanmanızın en iyi yanı çok sayıda geliştiricinin Magento açık kodunu geliştirmek için uğraşmasından dolayı kolaylıkla destek bulabileceğiniz bir yazılımdır.

X-Cart Geliştirme

Alışveriş kartı yazılımı mı arıyorsunuz? Click Web Tasarım, PHP ve MySQL popüler dillerine kullanarak sizin işletmenize uygun şekilde X-Cart tasarlıyoruz.  Çevrim içi kart da Smarty Tema Teknolojisi ile birlikte gelmektedir.

Drupal Geliştirme

Drupal da PHP ile yazılmış açık kaynak yazılımlı bedava bir içerik yönetim sistemidir. Drupal diğer içerik yönetim sistemleri gibi kullanıcıların oluşturmak, organize etmek ve yayınlamak konusunda kolaylıkla işlem gerçekleştirebilecekleri bir sistemdir.  Ayrıca, Drupal, site yöneticilerine sunumları özelleştirme, ziyaretçileri, yazarları ve diğer yönetimsel işeri kolaylıkla takip etme olanağı tanır.

Eğer, size özel kaynak geliştrimeye gerek duyuyorsanız, Click Web Tasarım’la bugün iletişime geçin!