Duyarlı Web

Teknoloji alanı itibarıyla kapsamlı bir yerdir. Bu durum üreticilerin çeşitli marka ve türde akıllı telefon, tablet ve mini tablet  ve hatta bilgisayar ürettiğine işaret etmektedir. Bu web ve mobil eko sistemde cihazlarda bir kırılma noktasına sebebiyet vermiştir. Değişik yeteneklerde, ekran bürüklüklerinde, hafıca ve band genişliğinde cihazlara sahip olmamız, web geliştiricilere zorluklar çıkarmıştır.

Mantıksal açıdan her cihaza ayrı ayrı web sitesi geliştirmeye çalışmak hem zaman hem de para kaybına yol açar. Ama duyarlı web site tasarımlarıyla umudumuzu yitirmeye gerek kalmıyor. Bir çoğunuzun, “duyarlı web sitesi de nedir?” diye sorduğunuzu işitir gibiyiz.  Duyarlı web site tasarımları html5, css3  and JavaScript  kullanarak yeni teknoloji ürün ve çalışmalarda yukarıda size göstermeye çalıştığımız sorunların önüne geçiyoruz ve web sitenizin tüm tarayıcı ve cihazlarda sorunsuz çalışacağı garantisi veriyoruz.

CSS3 kullanımı sayesinde bir cihaz web sunucusunun özelliklerini gönderir ve buna karşılık olarak uygun bir web versiyonu işleme geçer.  Belli bir web sayfası için tek bir HTML sayfasının yazılacağını ve daha sonra kendisinin cihaza göre şekilleneceğini dikkate alınız.  Büyük ekranlı cihazlarda web sitesinin tümü görünürken tablet veya akıllı telefon gibi cihazlarda web sitesinin bir bölümünün görünmediğini ya da bazı fonksiyonların çalışmadığına şahit olmuşuzdur. Ama bizim size sunacağımız seçenekle kullanılan cihaz ne olursa olsun en uygun hızda ve görünürlükte web sitenizin yüklendiğini göreceksiniz.

Bir web sitesini duyarlı hale getirebilmek bir web tasarım ekibi işidir ve her projeye tasarlanmasından cihazlarda test edilmesine varana kadar her projeye ayrı bir ekip bakar.  Bu kendi tasarımcı ve geliştirme personeli olan tek bir şirket için zor ve pahalı bir iştir.  Bu noktada Click Web Tasarım sizin bütçenize uygun seçenekler sunmaktadır.