Grid Temelli Yaklaşımın Tasarımınızın Gelişimine Etkisi

Ağustos 9, 2016
Grid Temelli Yaklaşımın Tasarımınızın Gelişimine Etkisi

Grid tabanlı sistemler neden web tasarım projeniz için önemlidir?

Grid Tabanlı yaklaşım, bir gridde X ve Y piksellerinin elemanlarını yerleştirme de kullanılan bir dizi yatay ve dikey hattan oluşan içeriği ayarlamada kullanılan bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım tasarımınızı zaman harcatıcı ve zor bir şekilde yapılandırmanızı sağlar.

Bu sistem tasarımcılara sayfayı organize etme olanağı verir ve web taslağında görselleri organize etmenin en iyi yolu olarak bilinir.  Size burada grid tasarım yaklaşımının web sitenizin tasarımına nasıl katkıda bulunacağını 7 sebeple anlatmaya çalışacağız.

Grid Tasarım İçerinizin Organize Olmasını Sağlar

Öğelerin düzgün bir oluşumda dizilmesini ve sayfanızın tasarımının temiz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Aşağıdaki görselde örnek tasarım sunulmuştur;

 grid-web-sayfasi-web-tasarim-alanya-seo-uzmani-1

 İşinizi Çabuk ve Kaliteli Yapmanızı Sağlar

Genelde çalışırken işlerimizin çabucak bitmesini ister, ve iyi sonuçlar bekleriz. Grid tasarım, öğeleri yerleştirmede kılavuzluk edip onların ölçülendirmede yardımcı olacağından iş veriminizi ve yaptığınız işin kalitesini geliştirebilir.

 Tarzınız Hoşa Gidecektir.

Gird ve tarz at başı giden iki önemli tasarım elemanıdır. Grid bir web oturum planı, gövde planın okunabilirliğini artıracaktır.
 Diğer Tasarımcılarla İşbirliği Yapmak Kolaylaşacaktır.

Eğer somut bir grid set ile çalıştıysanız, başka bir tasarımcı hemen etkileşime geçip elemanları nasıl yerleştirdiğinize yani tarzınızı görebilir.

Grid Bir Tasarım Görsel Hiyerarşiyi Geliştirir

Grid bir tasarım her bloğu eşit olarak ayarlar.  Bu yüzden bu yaklaşım tasarımı gerçekleştirirken hiyerarşi basamaklarını hızlandırır.

 Karmaşık Tasarımlara Elveda

Gird bir tasarım yaparken karmaşık tasarımlardan uzak durursunuz ve sonucunda da ortaya sade ve etkili bir tasarım ortaya çıkar.  Marjinler ne kadar açık ifade edilirse, daha temiz bir tasarım yüzü ortaya çıkar.

Grid Tasarım Oldukça Esnektir. 

Grid tasarımın en iyi tarafı web tasarımda çıkacak yeniliklere açıktır ve hemen adapte edilebilir.  Bu grid tasarımın oldukça esnek ve fonksiyonel olduğunu ortaya koyar.

 grid-web-sayfasi-web-tasarim-alanya-seo-uzmani