Google My Business-Değişiklik Haberi

Ağustos 7, 2016
Google My Business-Değişiklik Haberi

Google My Business İşletme tanımı bilgilerinin değiştirildiği alanı kaldırdı.

Google Lokal Profil Tanım alanı artık Google+’da düzenlenebiliyor. Bu işlemi artık Google My Business’da yapamayacaksınız.

 

Google, My Business Portal’da tanıtım/tanımlama alanını 1 Ağustos 2016 tarihinde kaldırdı ve konuyla ilgili olarak Google ayrıca bir açıklama yaptı:

Tanıtma/Tanımlama alanı artık Google My Business’da mevcut değildir.  Bu özellik Google+’da mevcut olup sadece buradan değişiklik yapılabilmektedir. Tüm Google My Business profilleri için uygulanacak olan bu işlem Google Arama ve Haritalardaki kullanıcılara işinizi tanıtabilmeniz için daha gelişmiş olarak karşımıza çıkacak.

Söylentiye göre bazı işletmeler bu alanları spam gönderiler ya da linkler için kullanmaktaydı ve Google’da bu açığı kapatmak için böyle bir yola başvurdu.

Bu bir süre için Google Maps ya da Google yerel bilgi kutucuğunda olmayacak.  Ama şuanda Google My Business Portal’ı düzenleyemezsiniz.  Düzenleme işlemini Google+’da gerçekleştirebileceğiniz Google tarafından duyurulmuştur.

Google+  profilinizi nasıl düzenleyeceğiniz gibi sorular aklınıza gelebilir. Tek yapmanız gereken şey aboutme.google.com’a gidip hikayenizi ya da işte tanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Seo

Bir cevap yazın