AMP Sayfaları-Google -Yapılandırılmış Geçerli Data Problemleri

Ağustos 7, 2016
AMP Sayfaları-Google -Yapılandırılmış Geçerli Data Problemleri

AMP Sayfaları Artık Google Arama Konsolunda Geçerli Olacak Yapılandırılmış Dataya Gerek Duymuyor!

Google, AMP hata raporlarında, hatalardan bilgi notlarına yapılandırılmış data problemlerinin sürümünü düşürdü.

Çekirdek mobil sonuçlara genişleyen bir AMP olduğunu göz önünde bulundurursak ,  geçersiz yapılandırılmış data, AMP sayfalarının arama sonuçlarında çıkmasını engelleyecek bir kural ihlali hatası olmaktan çıkarılıyor.

Google,  Arama Motoru AMP raporlarını Nisan 1’den itibaren güncelledi; bu bilgiye göre AMP sayfalarınızı yapılandırılmış kayı data ya da gerçersiz yapılandırılmış data hatalarından dolayı AMP sayfalarınızı geçersiz kılacak işlemler artık kaldırılmıştır.

Google’dan yapılan bildirim şu şekildedir: “Bazı AMP sayfaları raporlanmış hatalarda bir düşüş görebilir.  Bu “yapılandırılmış kayıp data” ve “ geçersiz yapılandırılmış data” problemleri artık bilgi notları kategorisine düşürüldüğünden kaynaklanmaktadır.

Bu sürüm düşürme işlemi, AMP sayfalarının arama motorları sonuçlarında çıkabilmeleri için yapılandırılmış bilgiye ihtiyaçları olmadığından yapılmıştır.”

Yapılandırılmış data ara yüzü canlandırmak için önemli elemanlardan birisidir.  Çekirdek mobil aramaya verilen AMP desteğiyle,  ilk 10 arama sonucunda görünebilmek için artık bir zorunluluk değil!

 

Bir cevap yazın