3xx Redirect PageRank Değerini Düşürmez!

Ağustos 7, 2016
3xx Redirect PageRank Değerini Düşürmez!

Google: 301, 302, veya 30x redirect kullanırken artık PageRank dilusyonu olmayacak!

Google çalışanı Gary Illyes 301, 302, 3xx redirect PageRank değeri düşüşüne sebep olmayacağını bildirdi.

Google Webmaster trend analisti Gary Illyes, dün her ne çeşit olursa olsun 301, 302 veya 30x redirect’ler sayfa değerinin düşmeyeceğini dolayısıyla sayfa dilüsyonunun artık yaşanmayacağını bildirdi.

2010, 301 veya herhangi bir 30x redirect formu kullanıldığında sayfa değerinin düştüğü raporlanmıştı.  Fakat 2013’de Matt Cutts 301 redirect’leri sayfa değerini düşürmediğini açıkladı. 301’den dolayı bir sayfanın değerindeki düşme oranı şuanda bir sayfanın bir linkten dolayı değerinin düşmesiyle aynı oranları göstermektedir.  Burada Matt tabiki 301’den bahsediyordu ama 302’de değer kaybı yaşanmaktaydı.

John Muller de bu yılın başlarında aynı şeyi söyledi. Fakat bir çok SEO uzmanı buna inanmadı. Gary Illyes, mutlaka bunu mühendislerle yeniden kontrol edip, kamuoyuna bu yazının başlığında bildirilenleri söyledi. Ama şu var ki bazı SEO uzmanları hala buna inanmıyor olabilir.

Dün John Müller’e bu direk olarak soruldu ve kendisi de Gary’nin söylediği yeni birşey değil, sadece hakikatı doğruluyor dedi.

Durum ne olursa olsun her Google ne türden olursa olsun 3xx redirectlerin hiçbiri PageRank değerini düşürmediğini bildirmiştir.

 

Seo